Inteligentny Dom

Inteligentny Budynek, Inteligentny Dom, BMS (Building Management System), Smart Home – jest wiele określeń na rynku, które mają jeden wspólny mianownik – automatyka budynkowa. Inteligentny Dom to obiekt posiadający zaimplementowane nowoczesne systemy i technologie wspomagające bezpieczeństwo i wygodę domowników. Systemy takie pozwalają także uzyskać realne oszczędności i są obecne masowo stosowane w nowo budowanych oraz gruntownie remontowanych domach i mieszkaniach, co nie wyklucza adaptacji istniejących instalacji przy wykorzystaniu rozwiązań bezprzewodowych.

Wszystko to możesz zrobić w prosty sposób dzięki łatwemu w obsłudze panelowi lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie czy tablecie. Oszczędzasz czas oraz uwalniasz swój umysł od myślenia w jaki sposób precyzyjnie dopasować warunki panujące w domu do takich, które okażą się dla Ciebie najbardziej optymalne.

Dobrze zaprojektowany i skonfigurowany system Inteligentnego Domu potrafi niemal „czytać nam w myślach”, jest dla Użytkownika niczym dodatkowa para rąk, która w intuicyjny, często niewidzialny sposób wspiera funkcjonowanie obiektu w znaczny sposób podnosząc komfort użytkowania. Inteligentne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz klimatyzacją może w znaczący sposób przyczynić się do zredukowania kosztów zużycia energii.

 

Co możesz robić posiadając Inteligentny Dom?

R
sterować oświetleniem
R
sterować roletami i żaluzjami
R
sterować bramą wjazdową, garażową
R
zarządzać systemem alarmowym
R
sterować klimatyzacją, ogrzewaniem oraz wentylacją
R
sterować urządzeniami audio / wideo
R
sterować nawadnianiem ogrodu
R
zarządzać wieloma innymi urządzeniami
inteligentny budynek

Możliwa jest także integracja z innymi systemami, np. wykorzystując informacje z systemu alarmowego o pobudzeniu poszczególnych czujek ruchu możemy w inteligentny sposób sterować oświetleniem w pomieszczeniach.

Jeśli nie mają Państwo jeszcze wybranego dla siebie rozwiązania – pomożemy jego w doborze. Dobór optymalnego rozwiązania automatyki budynkowej wymaga dogłębnej analizy potrzeb Klienta oraz ograniczeń technicznych, z jakimi mamy do czynienia w danym budynku/lokalu. Najlepiej więc połączyć omawianie wymaganej funkcjonalności systemu z pierwszą, niezobowiązującą wizytą techniczną w Twoim domu, mieszkaniu czy innym lokalu.

Dowiedz się więcej o Inteligentnym Domu oglądając poniższe filmy:

Adres

42-674 Zbrosławice,
ul. Gen. J. Ziętka 13A